Okna Work zaprasza do sprawdzenia cen okien. Stolarka okienna z pcv, aluminium i drewna.

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać dobre biuro podatkowe?

 Wiedza i pozycja na rynku.

Opinii na temat konkretnego biura księgowego możemy szukać w internecie lub pytać o nią znajomych. Bynajmniej nigdy nie będziemy pewni tego gdzie leży prawda, zwłaszcza, że takie opinie są często sprzeczne. Niektóre biura, nawet te o bardzo wysokiej renomie, ze względu na to, że obsługują duże grono klientów mogą nie uwzględniać Twoich indywidualnych potrzeb jako klienta, czego możemy oczekiwać. Zobacz najleprze biura rachunkowe w Katowicach: https://znany-ksiegowy.pl/slaskie

Najczęściej największym zaufaniem darzymy to biuro, które dobrze prosperuje już od kilka lat. Miejmy jednak świadomość tego, że nie zawsze to jak długo biuro działa na rynku świadczy o doświadczeniu prowadzącego. Często księgowi po latach pracy na etacie zakładają własne firmy. W związku z tym nawet dopiero co powstałe biuro może być prowadzone przez osobę z dużym doświadczeniem.


Przechowywanie DOKUMENTÓW, legalność oprogramowania.

Bardzo istotny jest sposób przekazywania nam dokumentów tj. czy będą wysyłane pocztą, wysyłane drogą elektroniczną czy będziemy zobowiązani stawić się po nie osobiście. Tę kwestię warto omówić już na samym początku współpracy, bo jeśli okaże się, że każdy dokument będziemy musieli odbierać osobiście to w pewnym momencie może okazać się to dla nas kłopotliwe.

Kolejna sprawa to sposób archiwizacji naszych faktur. Zazwyczaj przechowuje je biuro. Jest to dla przedsiębiorcy wygodne rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że faktury nie zostaną zniszczone czy zgubione, a w razie kontroli np. ze strony Urzędu Skarbowego biuro przedstawi je do wglądu na podstawie udzielonego jej przez nas pełnomocnictwa. 

Inną kwestią jest to czy biuro dysponuje legalnym oprogramowaniem i konsekwencje, które się z tym wiążą. Co prawda nie możemy za bardzo wnikać w legalność oprogramowania komputerowego, z którego korzysta konkretne biuro, ale w razie kontroli i konfiskaty dysku twardego nasze faktury, jeśli są przechowywane wyłącznie elektronicznie mogą zostać usunięte. Polecamy porta Znany-księgowy.pl : https://znany-ksiegowy.pl/

Ponadto oprogramowanie niskiej jakości lub jeszcze gorzej – nieaktualne zwiększa procent błędów w obliczeniach, a brak aktualizacji i dopasowania do przepisów zwiększa ryzyko nałożenia kar na biuro księgowe, co nie rzadko przekłada się również na koszty, którymi obciążony zostaje klient.

Wybieraj biuro księgowe świadomie

Znaleźć biuro, które będzie w 100% odpowiadało naszym oczekiwaniom jest bardzo ciężko. Różne sytuacje, które pojawiają się w trakcie współpracy sprawiają, że często żałujemy, że nie wszystkie ważne kwestie zdążyliśmy czy pamiętaliśmy wcześniej uzgodnić. Przystępując do poszukiwań i wyboru biura sprecyzujmy jakie są nasze oczekiwania, porównajmy oferty. Dobry wybór biura księgowego to gwarancja dobrej współpracy na długie lata.