Okna Work zaprasza do sprawdzenia cen okien. Stolarka okienna z pcv, aluminium i drewna.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE BIURO PODATKOWE? – Zobacz

JAK ZNALEŚĆ DOBRE BIURO RACHUNKOWE? – Sprawdź


Prowadzenie działalności gospodarczej  to zajęcie pełne wyzwań i obowiązków. Dobre prowadzenie księgowości firmy to podstawa jej prawidłowego działania, a do tego niezbędny jest wybór dobrego biura księgowego. Podpowiadamy, jak wybrać dobre biuro księgowe.

Kwalifikacje księgowego / biura rachunkowego

Do 10 sierpnia 2014 roku chcąc zajmować się zarobkowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, wymagano posiadać Licencje Ministra Finansów. Obecnie, aby otworzyć własne biuro nie wymagane są żadne uprawnienia – biuro rachunkowe może otworzyć każdy. W związku z tym warto sprawdzić czy księgowy ma wymagane kwalifikacje. Można to zrobić sprawdzając czy księgowy posiada:


Licencja Ministra Finansów – certyfikat księgowy. Obecnie nie jest już obowiązkowa, natomiast wielu księgowych z wieloletnim stażem posiada dokument wydany przez ministerstwo finansów. Obecnie licencja ta jest jednym z wielu dokumentów, która potwierdza zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Polecamy: https://znany-ksiegowy.pl/malopolskie

Certyfikaty Centrum informacji Księgowej. Organizacja zajmuje się certyfikowaniem biur rachunkowych i księgowych. Przeprowadza egzaminy dla księgowych oraz sprawdza biura księgowe pod kątem określonych wymagań, nadając odpowiedni certyfikat. Informacje o certyfikowanych księgowych i biurach rachunkowych udostępnia przedsiębiorcom na www.cik.org.pl, tworząc największa tego typu siedzibę w Polsce.

Potwierdzenia szkoleń i kursów księgowych. Kursy i szkolenia, które uzyskała księgowa informują przedsiębiorcę, że właściciel biura rachunkowego poszerzai aktualizuje swoją wiedzę. Jest to bardzo znaczące szczególnie w branży księgowej, w której przepisy zmieniają się nagminnie.

Ubezpieczenie OC na działalność biuro rachunkowego

Ubezpieczenie OC na działalność biura księgowego, powinno być obok umiejętności, podstawowym warunkiem przy wyborze usług księgowych. Ubezpieczenie ochrania Twoją firmę od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy biura rachunkowego. Reguła jest prosta, czym większa kwota ubezpieczenia tym lepiej. Warto zapytać księgową o wysokość ubezpieczenia oraz czy oprócz podstawowego zabezpieczenia posiada rozszerzoną polisę np. o ubezpieczenie kadr i płac, będzie to istotne w przypadku, gdy zatrudniamy {pracownika|pracowników